Ads 468x60px

Калейдоскоп подій та заходів

 


Сторінками учнівського життя ДПТНЗ " Камінь-Каширське ВПУ "

Камінь - Каширське ВПУ - територія спорту і здорового способу життя!
День фізичної культури і спорту – це свято, яке уособлює велич сили духу, мужності і патріотизму українців. Саме тому, сьогодні 8 вересня 2021 р. в нашому навчальному відбулося урочисте відкриття тижня фізичної культури і спорту. На святі був присутній дворазовий параолімпійський чемпіон 2004, 2008 років, футболіст, Заслужений майстер спорту України - Анатолій Шевчик.
В цей святковий день щиро бажаємо усім міцного здоров’я, добра і щастя, великої наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот в ім’я процвітання України!




Сторінками життя учнівської громади

ДПТНЗ «Камінь –Каширське ВПУ»


Життя учнів нашого начального закладу –  по справжньому насичене, цікаве, яскраве. Учнівська молодь не залишається осторонь важливих подій та заходів. Ось і сьогодні, 16 вересня, в міжнародний день захисту озонового шару, представники «екологічної вахти» ознайомили усіх з цією подією. Велика увага була приділена саме наслідками цієї екологічної проблеми для людства, а також запропоновано шляхи її вирішення.  До  відзначення цієї події також долучилися викладачі навчального закладу. Учнівський актив  училища закликає усіх: «Якщо ти хочеш, щоб на Землі було життя, щоб наша планета і надалі залишалася квітучою і зеленою, щоб ще не одне покоління  мало змогу насолоджуватися красою навколо себе – то почни з себе!!!Бережи усе те, що оточує тебе!!!»



"Спочатку було слово..."


В історії нашої України є багато героїчних, величних сторінок, що складаються з важливих, інколи й трагічних подій. Хтось із «великих» казав, що «Історію творять особистості». Отже, сучасну історію нашої держави творять наші сучасники: хтось захищає рідну землю на військових рубежах, хтось просто добре виконує свою роботу- навчає дітей, лікуює людей, працює на родючих українських землях, а хтось кожного дня ризикує задля того, щоб розповідати нам чесні, актуальні новини.  Саме тому, сьогодні, 16 вересня,  в нашому навчальному закладі було проведено  усний журнал «Спочатку було слово…», яки була присвячена Дню пам’яті українських журналістів.

День встановлений у 2007 році з ініціативи Національної спілки журналістів України. Його мета – вшанування пам’яті всіх загиблих журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

За роки незалежності в Україні загинуло понад 70 журналістів. Серед них – люди  різних політичних поглядів. Але вони були вбиті саме за те, що їхні погляди не збігалися з світосприйняттям убивць. У більшості випадків злочини проти журналістів залишаються нерозкритими, на лаві підсудних частіше опиняються виконавці, а не замовники. Одні з цих справ є резонансними, гучними, вони весь час на слуху, прізвища вбитих журналістів добре відомі, інші – лише раз, у вигляді скупого повідомлення, з’являються в інформпросторі і зникають. День пам’яті українських журналістів – нагода згадати всіх.


Про головне


У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вітрах полова.
Моря перелетиш і не впадеш,
Допоки буде в серці рідна мова.
Д. Павличко
21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Наша мова - це мова, за яку розстрілювали. Чи залишився цей страх чи ми - непереможна нація?
«Своєї мови рідної і свого рідного звичаю вірним серцем держітеся. Тоді з вас будуть люди як слід, тоді з вас громада буде шанована і вже на таку громаду ніхто своєї лапи не положить”.
Пантелеймон Куліш
Якщо вже на те пішло, то мову вбити неможливо, бо номільнально вона не має тіла. Вона - душа, а душа, як відомо, - безсмертна. Коли вбивають носіїв мови, логічно, що з ними помирає і мова. Нас як носіїв  рідної мови вбивали перманентно. Важко зараз сказати, яка ще мова світу піддавалася таким тортурам, як наша.
І тому в День материнської мови ми маємо що сказати!
По-перше, що після століть катувань наша мова вижила, і чи не це є головним знаком небес, що ми просто не маємо морального права її покинути напризволяще. По-друге, наша мова дуже красива, і це нема сенсу щоразу повторювати. Навіть діти в школі вже знають, що за милозвучністю наша мова у світі - серед кращих.
Чому ж вона не має такої свободи, як інші мови світу? Чому багатьом українцям спілкуватися рідною мовою незручно, некомфортно, принизливо? Давайте з'ясовувати, бо День рідної мови заснований у світі і для таких питань. 
Як би банально це не звучало, але мова - це справді душа народу, його інтелектуальний портрет, те єдине і невідворотне, що об’єднує всіх людей, те, чим пишеться історія народу. Тому всі народи світу цього дня будуть особливо монолітні, демонструватимуть красу саме своєї мови, розповідатимуть про те, що саме їхня мова - найдавніша, найсильніша і наймилозвучніша.
І це нормально і природно, оскільки своє - завше найкраще. Ненормально і неприродньо відгороджуватися від свого і вважати його другосортним, недосконалим, а ще гірше - соромитися. Гірко, що саме це спостерігається в нас, коли саме твою мову, якою ти спілкуєшся зі світом, яку перейняв від матері і якою щиро дорожиш, вважають другосортною.



НЕБЕСНА СОТНЯ, ПИШАЄМОСЯ, ПАМ'ЯТАЄМО!!!

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

                                                                                         Наші - найкращі!!!

Це вкотре довів учень ДПТНЗ "Камінь-Каширське ВПУ " Олександр Найдич, який здобуває професію зварника. Так, 23 січня 2020 р. Олександр посів друге місце в обласному конкурсі "Срібні дзвіночки". Вітаємо Олександра та його художнього керівника Валентина Федчика.



Рада гуртожитку інформує

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно -новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща.  Шануючи звичаї та традиції українців, 20 січня в гуртожитку ДПТНЗ «Камінь – Каширське ВПУ» відбувся інформаційно – просвітницький  захід «Світле свято Водохреща», який підготували і провели вихователь Світлана Бряник та учнівський актив.
Ми вітаємо всіх з Хрещенням Господнім! Свято хрещення дано нам для того, щоб ми по-новому поглянули на світ навколо нас, повірили в його чистоту і прийняли в серце його красу. Зі святом, світлим і чистим Водохрещем!




                                                                        16 січня - День пам'яті кіборгів
Героїчна оборона Донецького аеропорту, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.
242 дні українські військові, добровольці, медики та волонтери протистояли навалі російсько-окупаційних військ та проросійським бойовикам, затято відстоюючи малесенький клаптик української землі, - йдеться на
Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил та високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціях терористів та встановили контроль над Донецьким летовищем.
Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.
За стійкість, безстрашність і непереможність українських захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами», а форпост українських кіборгів став символом української мужності, оплотом українського духу. У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та багато інших. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, деяких із них – посмертно.

18-21 січня 2015 року внаслідок підриву терміналу ДАП загинуло 58 захисників-«кіборгів», які відстоювали цей плацдарм до останньої краплі крові. 21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу – цей об’єкт був повністю зруйнований і не придатний для оборони.
За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт загинули понад 200 військових.
16 січня з ініціативи самих «кіборгів», які пройшли через 242-денне пекло, відзначається День захисників ДАПу та вшановується пам’ять загиблих побратимів. Можливо, колись ця дата стане офіційною.
«У пеклі не можна бути героєм, і від тебе цього не вимагають, але інколи так виходить…», – казав один із американських спецназівців у культовому фільмі Рідлі Скотта «Чорний яструб». Наші «кіборги» знають цю істину не з кіно.
Пам'ятай про них!

Шановні наші педагоги!!!



Світ моїх захоплень

Кажуть, що кожна людини має талант, тільки в кожного він свій – унікальний. Учні, які навчаються у Камінь – Каширському ВПУ, усі талановиті! А ті, які живуть в учнівському гуртожитку – найталановитіші!
Про це свідчить захід, який провела вихователь С.М.Бряник із своїми вихованцями. На презентації творчої лабораторії «У світі моїх захоплень», дівчата продемонстрували свої перукарські здібності, гарні вишиті вироби, новорічні і подарункові сувеніри, цілу колекцію кактусів та новинки у манікюрній справі.


Учнівська рада інформує

Проблема майбутнього працевлаштування є важливою для нас – учнів. Саме тому, на наше прохання,  в рамках тижня права, який проходить у Камінь – Каширському ВПУ, відбулося засідання юридичної вітальні, на якому нас детально ознайомили із перевагами та ризиками роботи за кордоном. Адже ми мали змогу отримати корисні правові пораді від юридичного консультанта училища В.І.Гаврилюка, життєві настанови від Н.Ю. Степанець.
 Ми  отримали багато корисної інформації, яка дозволить нам побудувати успішну професійну кар’єру. 


Міністерство культури та дозвілля інформує

Учнівське життя у Камінь-Каширському ВПУ дійсно насичене та цікаве.
Ось і сьогодні,наші хлопці руйнують стереотипи. 

На думку хлопців, які проживають в учнівському гуртожитку, сучасний справжній чоловік повинен вміти усе: і захищати,і добре працювати,і... вміти ліпити традиційні українські вареники. Саме тому, учні груп №8,17 ( майбутні зварники) разом із вихователем Н.А.Жданюк , напередодні свята Андрія, за давніми українськими традиціями, вирішили наліпити вареників і влаштували справжню дегустацію для всіх охочих. На думку усіх тих, хто смакував - вареники вийшли дуже смачними і красивими.

Обирай навчання у Камінь - Каширському ВПУ!!!

Навчання у нашому училищі - це гарний вибір, для майбутнього успішного дорослого життя! Ми - учні училища, в цьому переконані!  І свої переконання ми инамагаємося передати нашим одноліткам, які стоять перед важливим вибором майбутньої професії.  
Так, протягом 12-13 грудня  2019 практичним психологом та соціальним педагогом ДПТНЗ " КАМІНЬ-КАШИРСЬКЕ ВПУ", з метою профорієнтаційної роботи було проведено тренінг з випускниками 9, 11 класів ЗОШ нашого району. А також до уваги учнів були представлені фото та відеоматеріали про роботу нашого закладу, майстерні виробничого навчання, лабораторії та перелік професій за якими здійснюється набір учнів на наступний навчальний рік.

Шлях до успішного професійного майбутнього


Кожній людині протягом дня представляється не менше десяти можливостей змінити своє життя. Успіх приходить до того, хто вміє їх використовувати.

Саме з метою розвитку впевненості у своїх силах, в рамках роботи Центру професійної кар'єри  Степанець Наталія Юріївна провела тренінг "Визначення життєвих цінностей і цілей розвитку кар'єри", в якому взяли участь представники учнівського активу училища.


Учнівська рада інформує


Учнівський колектив ДПТНЗ «Камінь - Каширське ВПУ» обирає успішне, здорове майбутнє!

Саме тому, сьогодні 21.11.2019 р, в міжнародний день відмови від паління, в нашому навчальному закладі проходять цікаві та змістовні заходи, щоб вкотре нагадати усім, що життя -це найвища цінність і його треба берегти.

                                                          
                                      

                                             Наш дух не зламати, свободу не вбити!

В Україні 21 листопада відзначають День гідності та свободи – свято на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції гідності (2013 року). Ось і в нашому навчальному закладі, розпочався тиждень, присвячений цій визначній даті в історії України


До Дня української писемності та мови

Плекаймо в серці кожне гроно,
В сім' ї великій,вольній, новій!
Ці слова стали епіграфом свята, присвяченого Дню української писемності та мови, яке відбулося 13 жовтня у Камінь-Каширському ВПУ.
В рамках відзначення цього величного свята рідної мови, відбулося урочисте відкриття міжнародного мовно —літературного конкурсу ім.П. Яцика.
Тож, бажаємо нашим знавцям рідної мови та літератури успіхів!



Моя професія найкраща!

Професія кухар, кондитер – найкраща професія в світі.
Високоосвічений кухар-митець своєї справи, знавець технології приготування страв, винахідник і раціоналізатор, порадник, психолог і ювелір, повний фантазії. А про хорошого кухаря в народі кажуть: «Кухар від Бога».
 Саме тому, наші першокурсники, які обрали цю чудову професію, постійно працюють над підвищення свого фахового рівня: вивчають історію та традиції, займаються пошуком цікавих рецептів. Ось і сьогодні, в стінах Камінь – Каширського ВПУ  відбулася презентація учнівського проекту «Солодкий світ Дарії Цвєк», який підготували і провели учні групи № 2.
Було цікаво і смачно!!!


Сторінками життя навчальних груп

«Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування», саме під таким гаслом 28 жовтня в Камінь -  Каширському ВПУ, було проведено відкрите засідання учнівського активу групи № 22.
Ми вважаємо, що дана тема є напрочуд актуальною і необхідною, особливо для учнів першого курсу. Адже так важливо вміти гарно, щиро і відверто спілкуватися один з одним, із педагогами, батьками. За допомогою практичного психолога Н.В. Грищук нам вдалося виробити основні правила спілкування, навчитися володіти своїми емоціями, стати уважнішими до оточуючих.

Міністерство культури та дозвілля інформує

Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може.
Л.Костенко

Згідно  плану роботи учнівського самоврядування «Патріот», силами міністерства  культури та дозвілля, 23 жовтня в ДПТНЗ «Камінь – Каширське ВПУ»  було проведено усний журнал «Цей день в історії: 14 жовтня». Учнівський актив разом із бібліотекарем Вірою Єрмолаївною Малимон ознайомили присутніх із героїчними сторінками історії українського народу.

Зупинимо булінг разом!

23 жовтня 2019 р., в рамках реалізації проекту «Зупинимо булінг разом!»,  у Камінь – Каширському ВПУ пройшли  інформаційно – просвітницькі хвилинки «Маркери булінгу», які підготували та проводили представники учнівського активу,  під керівництвом соціального педагога Н.Ю. Степанець.


Свято професії електрогазозварник

17 жовтня 2019 р. у нашому Камінь - Каширському ВПУ справжнє свято, адже ми вшановуємо наших першокурсників, учнів, що здобувають професію електрогазозварник.
Важко знайти галузь у народному господарстві, де б можна було обійтися без електрогазозварника. Ця професія надзвичайно розповсюджена і відповідальна. Вона користується попитом на державних та приватних підприємствах. Потреба в електрогазозварниках дуже велика.
Вітаємо вас хлопці, ви зробили свій перший крок до професійного зростання!


Знати рідну мову - це обовязок кожного громадянина держави!!!

Відродження України, її духовності неможливе без вивчення спадщини Т.Г.Шевченка. Саме тому,10 жовтня 2019 р. у Камінь - Каширському ВПУ відбулося урочисте відкриття міжнародного мовно -літературного конкурсу ім. Т.Шевченка. Тож, бажаємо усім учасникам конкурсу творчого горіння і наснаги,нових перемог і звершень!


"Ви - найкращі!!!"


«Ви — найкращі!!!» , саме під таким гаслом в Камінь — Каширському ВПУ пройшли цікаві заходи, присвячені Дню Вчителя. Сьогоднішній день для наших педагогів розпочався вітальним марафоном, який підготували учні училища. Далі на всіх Вчителів чекав святковий концерт, де були присутні також представники районної та міської влади. В цей день, ми щиро і відверто можемо сказати нашим викладачам, майстрам виробничого навчання, вихователям, як ми їх любимо і цінуємо їхню працю.

Книги - це пам'ять, а без пам'яті прожити не можна.  

В. Я. Брюсов)

В стінах нашого навчального закладу з 30 вересня по 3 жовтня 2019 пройшов тиждень, присвячений міжнародному дню бібліотек. В рамках тижня було проведено ряд цікавих і змістовних заходів: флешмоб «Моя улюблена книжка», читацька конференція «Історія виникнення книг», літературний калейдоскоп. Учнівське самоврядування активно долучилося до проведення усіх заходів, адже ми розуміємо, що наше успішне професійне майбутнє тісно пов'язане із знаннями як із навчальних  предметів так із загальним інтелектуальним розвитком. Ми переконанні, що майбутнє за тими, хто багато читає, а це означає отримує нову інформацію!

Моя мирна Україна

Для деяких з нас мир - це повсякденна реальність. На наших вулицях спокійно, наші діти ходять до школи. Там, де підвалини суспільства міцні, безцінний дар миру може ніким особливо і не помічатися.
Проте для дуже багатьох людей у сучасному світі цей дар - не більше ніж казкова мрія. Вони живуть в кайданах атмосфери нестабільності та страху. Для них-то здебільшого і існує цей день.
Саме тому, провідною темою діяльності учнівського активу у вересні стала мрія про мирну Україну. Отож, учнівська громадськість активно долучилася до проведення заходів, які присвячені даній темі.




Міністерство дисципліни та правопорядку інформує

В нашому навчальному закладі, в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, проходять тематичні заходи, цікаві зустрічі, тренінги та семінари. Так, 19 вересня, відбулося засідання круглого столу лідерів учнівського самоврядування, де, за участю дільничного офіцера Камінь — Каширського ВП ГУНП Остапук Іванни, були розглянуті найважливіші проблеми булінгу та презентовано щляхи їх вирішення.


Учнівське самоврядування в дії

Вітаємо усіх з початком нового навчального року! Ми всі очікуємо від нього багато нових позитивних емоцій, нових звершень та перемог.
Ось і наша команда учнівського активу розпочинає свою роботу.   На першому засіданні ми розглянули плани майбутньої діяльності, визначили основні напрямки та перспективи роботи. Сподіваємося, що все задумане буде виконано! 
Успішного усім нового навчального року!

З Днем народження рідна країно!!!

У світі є лише одна країна, де дихається легко і вільно, сонечко світить яскравіше і розкішно цвіте бузок. 

Це земля Твоїх батьків, край Твого дитинства, де завжди відчуваєш себе вдома, – Твоя Україна. 

З Днем Незалежності! Прийми щирі вітання та слова підтримки й любові до рідної держави, заряджені синьо-жовтими квітами, які зараз так потрібні кожному з нас.


День державного прапору України!

Щиро вітаємо усіх вас з Днем Державного прапора України. 

Для кожної країни прапор - символ її суверенітету та єдності нації, уособлення її могутності і незалежності. 

У всі часи державний прапор - священний. За нього віддавали життя і проливали кров, повага до прапора - це повага до свого народу, його коріння і традицій. Упевнені, що, дивлячись на полотнище прапора, кожен українець - як житель великої країни - відчуває гордість за свою Батьківщину, за свій великий народ. Слава Україні!!!

Міжнародний день друзів 

Міністерство культури та дозвілля
Роздуми вголос 
Наші людські взаємини, які ми характеризуємо цим прекрасним словом, настільки унікальні, що ніяке інше слово просто не підійшло би. Дружба - це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. Не буде байдужим, може тільки до дрібниць, які і так всім заважають. Він або вона сповнені відвертості, але немає більш надійної людини, щоб зберегти якусь важливу таємницю. Позитивність дружніх відносин важко заперечити. Вона цінувалася завжди і в усі часи.
Не дивно, що на своїй 65-й сесії Генеральна Асамблея ООН в резолюції № 65/275 від 27-го квітня 2011-го року, за даними проекту DilovaMova.com, оголосила день 30-те липня офіційним Міжнародним днем дружби. На сторінках національних та міжнародних календарів є безліч доказів уваги до цінності понять «дружба» і «довіра». На дружбі й довірі, які йдуть рука об руку, побудовано практично все в нашому світі і хоч такого роду взаємини можуть здатися в деяких випадках досить незначними, вони все ж є нічим не замінними і бажаними більшістю з нас.
Справжня дружба чомусь вважається вкрай рідкісним явищем. На наш погляд це зовсім не так. Деякі, може, поки що не помічають її або ж виставляють занадто високі мірила для визначення її справжності, але в цьому і полягає відповідь - якою мірою будете міряти, такою відміряють вам - і це без компромісів. Дружбу можна легко втратити, але хто шукає - знаходить, адже дружба ні до чого не зобов’язує і зобов’язує до всього. Вона є природньою для нас і більш природньою, ніж ворожнеча. Її природа відома всім - вміння віддавати або ж дарувати те, що є у нас в абсолютному достатку - нашу увагу. Ми всі володіємо нею. Ми часто приділяємо увагу абсолютно незначним речам, не помічаючи тих, хто оточує нас, а саме вони є справжньою цінністю. Дружба між людьми буває самою різною і зовсім не обов’язково підтримувати щоденний контакт, це і не потрібно. Потрібна звичайна увага, якою ми, навіть без шкоди для себе, можемо з легкістю поділитися.
В День друзів ми вітаємо усіх! Не забудьте привітати ваших друзів! Бажаємо Вам всіх благ і нехай Ваша дружба ніколи не зникне! Зі святом Вас, друзі!

Сторінками роботи міністерства екології та праці

Грандіозні речі робляться грандіозними засобами.
Одна природа робить велике даром»
Герцен А. І.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища щороку 5 червня звертає увагу людей на проблеми екології, проводиться під егідою Організації Об’єднаних Націй. Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі.

Друзі!
Чисті повітря, вода і земля є базовими потребами для кожної людини на планеті. Скільки б ми не говорили про потребу особливого ставлення  до цих багатств та необхідність їхнього захисту, проте людство лише нещодавно збагнуло, наскільки критичним є майбутнє для людини, якщо вона не перегляне своє ставлення до довкілля.

Саме тому всі небайдужі люди Землі сьогодні, 5 червня, святкують Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Він є нагадуванням про глобальні екологічні проблеми, що потребують негайного вирішення та ще однією можливістю зробити все, щоб  унеможливити здійснення песимістичних прогнозів, які вже зараз пророкують науковці.
Без перебільшення, від ставлення кожного з нас до вичерпних природних ресурсів залежить майбутнє планети і так само надважливою є щоденна робота науковців, які працюють у цій царині задля збереження нашої спільної домівки - планети Земля та примноження її природних багатств.  
Я особисто дякую кожному, хто обрав цей шлях у своєму житті та  невтомно і послідовно захищає створену та даровану Богом унікальну природу.
Ми мусимо залишити цей світ після себе кращим і у цьому наша велика місія.


Президент учнівського самоврядування «Патріот»





Сьогодні, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки. Основна мета свята — збереження українських національних цінностей та їхня популяризація.

День вишиванки з'явився у 2006 році з ініціативи студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк. 

Українська вишиванка – це національна святиня! Саме вишиванка символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг! Нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу.

Наше учнівське самоврядування теж активно долучилося до відзначення цього світлого свята -  учні взяли участь в акції «Прийди на роботу та на пари у вишиванці!»





День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. Це свято - привід сказати мамі про те, що вона - найрідніша та найдорожча людина.
День матері в Україні в 2019 році відзначають у неділю 12 травня. Указом Президента України від 10 травня 1999 року в Україні день матері святкують у другу неділю травня.
День матері в Україні
В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас. Хоча в Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше. Офіційно в Україні святкують День матері з 1999 року, з того часу, як президент Кучма підписав відповідний указ. Читайте також День матері 2019: коли день матері та як вітати Але насправді, українці цей день святкували і раніше. Наприклад, українська діаспора в Канаді ще в початку 20-го століття (у 1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива докотилася і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редактор тижневика "Жіноча Доля" Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння "Союзу українок" з Канади, вплинула на поширення цього свята по всій території західної України. Потім за радянської влади, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року. До речі, варто також відзначити, що дане свято ще в часи Київської Русі і козаків теж відзначався, але як релігійний – місяць пречистої Діви Марії. Воно й не дивно, адже мама дає життя, продовжує наш рід. Звичайно, матерів треба поважати і любити, а також дякувати їм за безсонні ночі і нерви, які вони витрачають на своїх дітей.

День матері: традиції
День матері – це свято на честь матері, материнства, зв'язку матері з дитиною і вплив матерів на суспільство. Мама – головна людина в житті кожного. Той, хто дав життя і віддав вам і вашим сестрам або братам всі свої сили, передав знання і досвід. Не забудьте відвідати маму. Поки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми. У цей день українці йдуть в гості до матері, вітають їх і нагадують, якими важливими вони є в їхньому житті. Мама завжди самовіддано любить своїх дітей, незважаючи ні на що, і завжди рада нашим перемогам і щиро співчуває невдачам. Якщо в День матері ви не можете прийти до мами, то обов'язково треба подзвонити їй і сказати теплі слова і нагадати про те, як сильно ви її любите. Адже мама – найдорожча людина в нашому житті.

5 лютого - День безпеки в Інтернеті


Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Воно відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого.
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.
В 2019 році День безпеки в Інтернеті припадає на 5 лютого.


Усіх вітаємо з Новим Роком та Різдвом!!!

Згадувати, щоб знати, памятати, щоб не повторити

Друга світова війна принесла з собою таку безліч трагедій, віроломства і зруйнованих доль, що до цих пір все людство із сумом і гіркотою згадує про ті далекі події, які торкнулися практично всіх на нашій спільній землі.
У нашому календарі є не мало дат, які нагадують нам про ті далекі роки. Кожне наше місто чи містечко, регіон мають пам’ять про цю страшну війну. День визволення України від фашистських загарбників відзначається 28-го жовтня. Жовтень  1944-го року. До кінця війни залишалося ще пів року. Будемо пам’ятати! День визволення України від фашистських загарбників був вписаний тоді до національного календаря сучасної України.  У цей День ми приєднуємося до вшанування всіх, хто забезпечив це звільнення!
Учнівський актив провів ряд заходів на відзначення цих жовтневих подій. А саме:
-         Інформдайджест «Цей день в історії»;
-         Участь в урочистій лінійці;
-   Виставка малюнків «Згадувати, щоб знати, пам’ятати, щоб не повторити».







Сторінками роботи Міністерства освіти і науки


Сотні видатних українців були і є творцями світової історії. Митці і науковці, волонтери і композитори, актори та письменники – завдяки їм кожен з нас – за кордоном або просто у себе вдома з гордістю може сказати: «Я – Українець!!!». 
Саме тому, лідери учнівського самоврядування розробили цікавий проект, який дозволить усім більше дізнатися про рідний край, про його історію, про видатних особистостей. 24 жовтня 2018 р. відбулася презентація даного проекту, який отримав назву  «Чим найбільше пишаються українці».




Пам’ятка
лідерам учнівського самоврядування
Листопад 2018 р.

Питання на контролі:
1.Випустити стінгазети до 23 листопада 2018 р., присвячені жертвам Голодомору 1932-1933 рр.
2. Взяти участь у засіданні учнівського активу – 22 .11. 2018 р.
3. Взяти участь у виборах Президента учнівського самоврядування «Патріот», які відбудуться 28 листопада 2018 р.
4. До 12 листопада 2018 р. подати матеріали із життя групи для розміщення на сайті учнівського самоврядування.
 Шановні лідери учнівського самоврядування!!!!
Не будьте байдужими, візьміть участь у виборчих перегонах!!!
Розробіть власну передвиборчу програму, здійсніть задумане і тоді учнівське життя стане змістовнішим та цікавішим!
Пам’ятайте – все у ваших руках!!!!

Матеріали підготувати до 14.11. 2018 р.





Вітаємо усіх наших майбутніх шеф – кухарів

 з професійним святом!!!

  Міжнародний день кухаря був заснований в 2004-му році.
  Це не просто професія, багато і абсолютно справедливо називають це мистецтвом.
      Кухарем може бути кожен, хорошим кухарем - тільки обраний. Людина, яка присвятила себе цій професії все своє життя, дарує людям радість.
Я вам побажаю, наприклад,
Надійних і гострих ножів,
І солі, і перцю щоб в міру
Густий аромат посильніше,
Від цибулі не плакати в розладі,
І від часник не чхати,
І в кожному кухонному пристрої
По кнопочки «Старт» відшукати.
Але тільки от гару не потрібно,
Такого бажання немає,
І нехай їдці скажуть дружно:
«Спасибі за смачний обід!»





Сторніками роботи Міністерства дисципліни та правового захисту учнів




«Скажімо НІ! Сучасному рабству!!!».
 Саме під таким гаслом в нашому училищі  17 та 18 жовтня 2018 р.були проведені виховні та позаурочні заходи, що були присвячені Європейському дню  протидії торгівлі людьми.  До їх проведення активно залучилося учнівське самоврядування. Члени міністерства на чолі з міністром Зубрицьким Маряном підготували та провели ряд змістовних та цікавих бесід, семінарів – тренінгів по даній тематиці.
Крім того, учнівський актив училища взяв активну участь у загальноміських заходах, приурочених Європейському дню протидії торгівлі людьми.






Це треба знати кожному
Міністерство інформації
Інтернет – це, звісно, оперативне джерело інформації та розваг, освітній ресурс, прогресивний засіб спілкування і комунікацій, величезний простір для творчості. Але разом із тим – це і велика небезпека, до якої треба бути готовим. Саме тому, пропонуємо вашій увазі основні правила безпечної поведінки під час користування Інтернетом.
Основні правила безпечного користування Інтернетом.
·          Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію:  домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу навчального закладу. 
·         Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків. 
·         Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків. 
·          Не посилати свої фотографії чи  іншу інформацію без дозволу батьків. 
·         Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет. 
·         Розробити з батьками  правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити. 
·         Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила. 
·         Не давати свої паролі нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям. 
·         Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті. 

·         Не шкодити і не заважати іншим користувачам.  


Міністерство культури і дозвілля інформує

Я живу на Поліссі, де затишно пташці і звіру,

Де нас гріють, годують і тішать безкраї ліси,
Де людина знаходить любов й свою віддану віру
В світ добра, справедливості, щастя й земної краси.
Волинь! Наш  дорогій, рідний край! З чорнозему, з любистку, з рути – м’яти, з роси, із синіми водами озер і річок, від зорі і місяця народжена! Саме нашій рідній Волині було присвячено інтелектуальну шоу програму «Мій рідний край та його обереги». Цю програму підготувала та провела вихователь гуртожитку Лариса Степанівна Мельник при активній участі членів учнівського самоврядування. Учні групи № 19 за спеціальністю кухар, кондитер(І курс) із великим завзяттям та радістю взяли участь у даному заході, який відбувся 7 лютого 2018 року в учнівському гуртожитку.
Дана виховна година  вкотре довела нам, що вихованці училища є справжніми патріотами своєї держави, знають історію та традиції рідного краю, досконало володіють державною мовою.








Трагічні сторінки історії нашого краю

«Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки:
та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх
вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим.
Він ішов звідти тижнів три».
                                                                   Анатолій Кузнєцов. «Бабин Яр»

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».
Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
На відзначення цих подій в нашому училищі, при активному сприянні учнівського самоврядування, 26 січня 2018 р. відбулася відкрита  учнівська конференція на тему «Голокост – уособлення абсолютного зла». На ній розглядалися історичні події Другої світової війни, як в світі так і в Україні. Обговорювали трагедію Бабиного Яру, «Акції зачисток», які уперше проводилися айнзацгрупами на території окупованої Галичини та особлива увага приділялася жахливим сторінкам  історії краю 1941- 1943 років, що  пов’язані з винищенням громадян єврейської національності, які століттями проживали в цих місцях.
Взагалі за документами і свідченнями підтверджується загибель від рук окупантів 2817 осіб єврейської національності. Про геноцид фашистів щодо єврейського населення свідчать дані у свій час цілком таємної інформації від 15 листопада 1944 року. В ній зазначено, що на Волині на початку окупації проживало 102, 4 тис. євреїв або 9,9 % від загальної кількості населення. Після окупації їх налічувалося лише 900 осіб або0,1 %.

Чи можемо ми, сучасне покоління, забути все те, що було зроблено одними людьми проти інших?
 Ні! Не повинні забути ніколи!
 І ніколи, ви чуєте, ніколи не повинно таке повторитися!

Інакше ми не зможемо зватися Людьми!





Україна – єдина країна!!!
Саме під таким гаслом з 22 – 25 січня 2018 р., за сприянням учнівського активу, в нашому ВПУ відбулися заходи, присвячені Дню Соборності України. В ці дні, ми молоді українці, як ніколи, відчули нагальну потребу у єднанні усіх українських земель.



День соборності – свято величне
Об’єдналися два береги
Об’єдналися ми дуже міцно
Боже, націю нам збережи!
В рамках відзначення Дня Соборності України було проведено багато цікавих і змістовних інформаційних дайджестів « Сторінками історії моєї України» (учнівський актив групи №2), випущено тижневик «Цей день в історії…», в учнівському гуртожитку проведено конференцію на тему «Україна – Соборність: як це було»(учнівський актив груп № 14, 12, 23).
Ці дійства вкотре довели, що за нами, молоддю, майбутнє нашої держави! Тож пам’ятаймо, що
Ми українці - нація Тараса,
Ми - сагайдачні і кармелюки,
Коли прийшли ми - не полічиш часу,
Ми древні і безсмертні, як віки.





З Днем Незалежності України!!!
Учнівська та студентська спільнота ДПТНЗ « Камінь – Каширське ВПУ»
вітає усіх із Днем Незалежності України!

Ми щиро бажаємо Нам усім мирного неба над головою!
Тільки позитивних змін, які підуть на користь нашій країні, щоб ми змогли накінець-то побачити та відчути те, чого так давно прагнемо!
Давайте разом творити нову історію і будувати нашу з вами країну разом!
Будьмо разом!
Робімо разом!
Підтримуймо нашу країну разом!



Україна – європейська країна
Враховуючи стратегічний курс на європейську інтеграцію, уже в 10 раз в Україні відзначатиметься День Європи. Йому передують численні заходи в навчальних закладах, громадських організаціях, мистецьких та молодіжних колективах, які цими днями проводяться в нашій області.
До Дня Європи в Камінь – Каширському ВПУ активно готувалися не лише члени євро клубу «ЄVRO.UA», учнівський актив, а й учні всіх навчальних груп - кожен вивчав історію та культуру однієї з країн Європи, їх символіку, писали про них реферати, збирали презентаційну літературу, готували національні страви тощо.
Все це тепер демонстрували на своєрідній виставці, влаштованій у фойє училища. Тут же проводилися дискусії про європейські цінності.
А в актовому залі учасники євроклубу зібралися на конференцію, присвячену Дню Європи. Керівник євро клубу Дмитрук Людмила Олександрівна  презентувала відеофільм «Відкриваємо Євросоюз», який знайомить учнів з символікою та основними принципами державного будівництва країн Європейського Союзу. Також було проведено флешмоб «Україна – Європейська країна»
Отож учні зробили ще один крок до пізнання європейських країн, до усвідомлення необхідності європейської інтеграції нашої держави.





Рейтинги навчальних груп за підсумками І семестру 2016 - 2017 н.р.
рейтинги навчальних груп


Щиро вітаємо усіх із Днем Святого Миколая!!!







ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933

Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.
У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору.
5      фактів про Голодомор 

1.      Геноцид.

2006 року Верховна Рада офіційно визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. За законом, публічне заперечення Голодомору вважається протиправним, але покарання за такі дії не уточнюється.

2.     Кількість жертв.

Через брак достовірних демографічних даних того періоду чисельність втрат серед українців оцінюють дуже по-різному: від 1,8 до 7,5 і навіть 10 млн.

Однак більшість фахівців нині сходяться на думці, що прямих жертв Голоду було 3-3,5 млн.

3.     Географія голоду

Найбільше українців загинули у сучасних Харківській, Київській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Дніпропетровській, Житомирській, Вінницькій, Чернігівській, Одеській областях та в Молдові, яка тоді була складом УРСР.

Близько 81% загиблих від голоду в Україні були українцями, 4,5% - росіянами, 1,4% - євреями та 1,1% - поляками. Серед жертв було також багато білорусів, болгар та угорців.

4. Де не було Голодомору?

За даними Станіслава Кульчицького, восени 1932 року в Україні було майже 25 000 колгоспів, яким влада висунула завищені плани хлібозаготівлі. Попри це, 1500 колективних господарств зуміли виконати ці плани і не потрапили під каральні санкції, тому смертельного голоду на їхніх територіях не було. Це в основному була територія сучасної Київської, Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської областей та Закарпаття.

5. Закон "про п’ять колосків"

Закон передбачав за такі порушення розстріл з конфіскацією майна, а за пом'якшкуючих обставин – 10 років ув'язнення. Засуджені не підлягали амністії. За каральним документом закріпилася народна назва "закон про п’ять колосків", оскільки винним у розкраданні державного майна фактично був кожен, хто без дозволу зібрав на колгоспному полі кілька колосків пшениці.



Цей день належить нам по праву...




  Зі святом! З Днем Гідності та Свободи!

У цей знаменний і величний день ми з гордістю говоримо про те, що українці – це народ, який заслуговує поваги світової спільноти. Адже ми разом довели росіянам і білорусам, полякам і литовцям, німцям і шведам, англійцям і американцям… те, що українці – це народ глибоко патріотичний, з високим почуттям гідності і непереборним духом свободи!  

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну!  
Слава Україні!




Сторінками роботи Міністерства  освіти та науки

Справжня розкіш – це розкіш людського спілкування
 Антуан де Сент – Екзюпері.



Саме під таким девізом 9 листопада в Камінь - Каширському ВПУ відбулося засідання  круглого столу до Дня української писемності та мови, який провели представники учнівського активу училища.
В роботі круглого столу взяли участь: викладачі української мови та літератури,іноземної мови та заступник директора з НВР Шумік О.С., яка  зазначила, що мова – це не тільки форма життя, але й духовна скарбниця, в яку народ безперервно вносить свій досвід, гаму свого розуму та почуття.
Президент учнівського самоврядування Валентина Шумік відзначила, що людина в процесі пізнання мови свого народу долучається до джерел неповторної духовності нації, стає її носієм і навіть творцем. Це право і обов’язок кожного, водночас – надійний показник реального, а не лише декларованого патріотизму.
       Всі учасники круглого столу зійшлися в думці, що українську мову необхідно берегти, збагачувати, любити і плекати, адже без мови немає народу, а народ - це особистість, яка має обличчя, характер, темперамент, свою культуру, мораль, честь і гідність. Круглий стіл відбувся за ініціативою Міністерства освіти та науки учнівського самоврядування.

Після підведення підсумків засідання  круглого столу всі учасники дійшли єдиного висновку, що мова – це душа народу, це його культурна і духовна скарбниця, яку необхідно любити і берегти, адже українська мова є однією з наймилозвучніших. 




Трибуна Президента учнівського самоврядування

21 вересня відбулося перше засідання Учнівської Ради 2016 – 2017 н.р.  В засіданні взяли участь представники усіх навчальних груп. Було розглянуто ряд основних питань по організації діяльності самоврядування у новому навчальному році та заслухано звіт про роботу учнівського самоврядування у 2015 – 2016 н.р.
Валентина Шумік – Президент самоврядування особливу увагу звернула на активізацію діяльності волонтерського загону «Турбота», дану ділянку роботи визнано найактуальнішою. Крім того учням першого курсу було представлено усіх лідерів самоврядування, окреслено основні напрямки роботи міністерств.





З думкою про мир


Найбільше в світі щастя — це мир на землі, коли на ній розквітають чарівні квіти, а люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, а діти вчаться, здобувають знання, щоб зробити наш край ще прекраснішим. Мир на землі — це найбільше благо, бо є тато і мама, ніхто не гине у боях, і багато радості у світі.
З метою відзначення Міжнародного дня миру учні училища долучилися до проведення  ряду заходів під гаслом «Право народів на мир».
21 вересня за ініціативою Міністерства інформації  в навчальному закладі пройшов огляд – конкурс малюнків «Мир моїми очима».  Учнівська молодь  висловила свою активну життєву позицію на підтримку миру в Україні та світі. За допомогою фарби, олівців та дібраної кольорової гами вони створили справжні шедеври.
А  ввечері за ініціативи учнівського самоврядування в гуртожитку  проведено виставку букетів та композицій під гаслом «Право народів на мир».



Збирай кришки на протези для воїнів!

Учнівська громада училища долучилася до Всеукраїнської акції «Добро жменями» по збору кришечок для протезів пораненим бійцям! Бажаючі допомогти нашим воїнам приносьте кришечки від пластикових пляшок. Контейнери  для їх збору  розміщені в холі навчального корпусу (ІІ поверх)  та у холі гуртожитку.
Не будь байдужим!  Приєднайся до акції!!! Допоможи справжнім героям України!!!Що більше волонтерів  візьмуть участь у цій справі, то більшій кількості воїнів АТО вдасться повернутися до нормального життя. Всеукраїнським організатором програми є благодійний фонд «Овес» м. Київ.   Безкоштовну доставку пластикової вторинної сировини робить компанія «Міст експрес». Організатори повідомляють, що пластикова пляшка та кришка, вироблені з різних видів пластику, дробляться в гранули і використовуються як сировина або продаються. Виручені кошти спрямовуються на протез для конкретного бійця.
 Детальніше тут:
http://www.tochno.media/rus/story/kryshechki_na_protezy_boytsam_ato_15_faktov_kotorye_nado_znat-1440750428/



Презентація проекту «Дива України»

Україна має усі підстави вважатися дивовижною країною. Адже на її теренах збереглося багато унікальних археологічних та історичних пам’яток, які свідчать про те,що вона була колискою давніх цивілізацій та народностей.
Багата наша держава і на дивовижні культові споруди, і на перлини архітектури світського характеру, зокрема палаци  й садиби, мальовничі пам’ятки садово – паркового мистецтва, які прикрашають Київ, Чергнігів, Львів, Луцьк, Володимир – Волинський та ін..
Поряд із геніальними витворами будівельного мистецтва Україна дивує світ багатьма чарівними куточками природи – чудернацькими скелями й загадковими печерами, віковими лісовими масивами й осередками реліктових рослин, мальовничими водоймами та казковими водоспадами.
Саме з цими  унікальними  місцями, спорудами і пам’ятками 15 червня 2016 р. ознайомили усіх бажаючих під час презентації проекту «Дива України», який підготували і провели представники міністерства інформації. 




Трибуна міністра екології та праці


Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.
Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім'я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.
Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначили і ми в училищі. В програмі святкування були:
-          "зелений" концерт,
-      конкурс творів і плакатів « Це наше майбутнє»,
-          посадкою квітів і дерев,
-           кампанією по прибиранню території.
Та, в будь-якому випадку, цей день є прекрасною нагодою зробити хоча б один крок до покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти його сам. Дехто відмовиться сьогодні від поїздки транспортом, хтось посадить дерево, а інший нарешті прибере сміття в своєму дворі.
Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас!

Ющик Любомир


Дні Європи в училищі

Україна і Європейський Союз  - віднедавна це словосполучення є напрочуд актуальним і суперечливим. Ми живемо в демократичній державі, де кожен громадянин має право на власну думку, позицію, погляд.
Так, і в нашому навчальному закладі це питання розглядалося на  відкритому засіданні диспут – клубу, яке відбулося 24 травня 2016 р.
Окрім того, міністерство інформації провело опитування учнівської громадськості, з метою визначення позицій учнів стосовно інтеграції України в ЄС.
Було опитано 324 учня (І, ІІІ курс). З них понад 300 учнів відповіли, що Україні потрібно вступити в ЄС. На питання «Для чого нам ЄС?» наші респонденти дали такі відповіді:
Ø  ЄС – це краща культура, стабільність економічна, політична;
Ø  Можливість працевлаштування за кордоном;
Ø  Розвиток активних міжнародних відносин;
Ø  Сприятиме розвитку культури, освіти;

Ø  Гарантуватиме підтримку у військових конфліктах.


Презентація проекту « Видатні Українці»

12 травня  2016 року відбулася  загальноучилищна презентація учнівського проекту «Видатні Українці». Даний проект презентувало Міністерство освіти і науки учнівської республіки.
Цей проект дав змогу усім присутнім ознайомитися із видатними діячами мистецтва, науки, політики і військової справи. Про людей, чиї життя і діла зробили значний внесок у становлення і розвиток нашої держави. Кожен з них залишив свій вічний слід в історії України.
Тут були представлені нариси про Т.Шевченка, Б.Патона, М.Гоголя, братів Кличків, Л.Українки, М. Грушевського, Н.Савченко, М.Амосова та ін.

Актив учнівського самоврядування училища твердо переконаний, що лише знання про історію свого народу, своєї держави та про діяльність видатних представників української нації дозволить побудувати єдину і неподільну Українську державу.
|


День Перемоги

Багато років минуло від незабутнього травня 1945 року, але й сьогодні величний подвиг захисників і визволителів залишається невичерпним джерелом патріотизму, вірного служіння своєму народу.
У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.
Учні і педагогічні працівники училища активно долучилися до відзначення цього величного свята. Було розроблено та проведено ряд заходів, які пройшли в рамках декади військово – патріотичного виховання. А саме :
-   Участь в урочистій ході, приуроченій Дню Перемоги;
- Проведено урочисту загальноучилищну лінійку « Вклонімося величним тим рокам…»;
- Організовано тематичну інформаційно – довідкову виставку «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на Землі»;
-          Конкурс учнівських проектів «Велика Вітчизняна та моя родина».
Минають роки, відлітають у вічність. Скільки б їх не минуло, не зітруть у нашій пам’яті світлі імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої Вітчизни. Не забудемо ми воїнів нашого міста та району. Золотими літерами вписані їх прізвища та імена в книзі „Пам’яті”.
Не оминули і події в сучасній Україні. Минуло стільки років, і розірвалася тиша – звучать постріли гармат на нашій землі. Знову мир оплачується найвищою ціною – людським життям. На сході від терористів та російських сепаратистів захищають державу і наші земляки, вихованці нашого училища:

Ми пишаємось ними, і благаємо, повертайтесь будь-ласка живими.



Учнівська конференція « Чорнобильська катастрофа. Повернення – не можливе»
Цього  квітня виповнилося  30 років аварії на Чорнобильській АЕС, на відзначення цієї трагічної річниці та  з метою гідного вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в училищі була проведена учнівська конференція «Чорнобильська катастрофа. Повернення - не можливе». 

Всесвітній день землі

У всьому світі 22 квітня з ініціативи ООН, відзначається День Землі.
День Землі щорічно нагадує нам про страшні екологічні катастрофи, іноді причиною яких стає людина. Нам варто задуматися над тим, що кожен з нас може зробити у вирішенні екологічних проблем, щоб запобігти руйнації та катастрофи в майбутньому.
З метою спонукати людей бути уважнішими до вразливого довкілля планети, День Землі проводять навесні. Спочатку він відзначався у березні, у день рівнодення, коли природа прокидається і все навколо наповнюється життям. Адже ще з давніх часів саме із цим періодом пов’язували надії і сподівання на перемогу сил світла над темрявою.
Не залишилось осторонь відзначення Дня Землі і Камінь - Каширське ВПУ. В училищі з 25.04. по 29.04. 2016 р. пройшла акція « Зелений паросток майбутнього», в якій взяли участь усі навчальні групи.


Огляд – конкурс учнівських проектів «Кобзарем ми його звемо»

10 березня пройшов загально училищний огляд -  конкурс учнівських проектів «Кобзарем ми його звемо».  На конкурс було представлено 9 учнівських проектів. Презентація проектів супроводжувалася декламуванням віршів Т.Шевченка, звучання українських пісень. Конкурс пройшов яскраво, урочисто, дуже інформативно. Перемогу отримав учнівський проект « такий відомий – невідомий Шевченко», який підготувала група № 22. Даний проект дозволив усім присутнім відкрити для себе нового, раніше невідомого Кобзаря.
Вітаємо переможців! Так тримати!


Зі святом 8 березня


В цей день весняний,
В цей день святковий
Бажаємо щиро, бажаємо радо
Безхмарного неба, сонця в душі
Здоров'я міцного, дитячого слова
Натхнення, кохання й краси!
                                                                 Любі наші!
Щиро вітаємо вас з міжнародним днем Жінок!
Віки і тисячоліття світової історії осяяні вашою мудрістю та ніжністю, чарівністю та красою. І тільки завдяки вашій життєвій силі, насназі та довготерпінню з віку у вік продовжується рід людський на землі.
Матір, сестра, кохана – жіночий першопочаток супроводжує нас до останнього подиху. І якщо краса порятує світ, то це буде ваша краса. Адже ви перетворюєте його на чарівну перлину, яку ми кладемо і довічно кластимемо до ваших ніг.
У цей святковий день бажаємо всім жінкам міцного добробуту, довічного щастя, шаленого кохання та постійного добробуту. І нехай виконуються найзаповітніші мрії, адже бажання кожної жінки – закон, якому ми, чоловіки, з радістю коримося!

Завжди ваші чоловіки



Презентація проекту  « Герої Крут »


29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. 95 років тому молоді захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.
29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 130 кілометрів на північний-схід від Києва, 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.
Тіла 28 вояків-студентів було перевезено до Києва. Виступаючи на церемонії поховання, голова Центральної Ради (1917-1918) Михайло Грушевський назвав вчинок київської молоді героїчним.
Саме ця історія величі і могутності українського духу була презентована в проекті «Герої Крут», який підготувало міністерство освіти і науки. Проект дозволив усім присутнім ознайомитися із юними героями на полягли за ідею створення Незалежної Української держави.



Засідання круглого столу « Українець – це назавжди»


Українець – це назавжди! Саме під таким гаслом 20 січня 2016 р. пройшло відкрите засідання круглого столу.  На засіданні обговорювалися питання української автентичності, розроблялася стратегія формування в учнівської молоді основних понять української національної культури, свідомості. Звучало багато української поезії, пісень.



Новорічні та різдвяні привітання

З Новим Роком! В добрий час
Із Різдвом вітаєм Вас,
З веселою колядою і кутею запашною!
Щастя, миру Вам й добра
І дожити літ до ста!

Шановні педагоги, дорога               учнівська родино!

Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим.
Нехай ці свята – вісники оновлення, мрій і сподівань – принесуть Вам і Вашим родинам добро, мир і достаток.
 Бажаємо, щоб у новому році Ви зробили все те, про що так давно мріяли.
Віримо, що у новому році Ви відчуєте турботу з боку колег, тепло друзів та близьких. Щастя Вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших бажань. З Новим Роком !

Учнівський актив




Сторінками народного календаря  « Андріївські вечорниці »

Традиції та звичаї нашого народу надзвичайно цікаві і яскраві. Багато в українського народу різних обрядів, які годні на всі пори року. Але одними  із найулюбленіших серед молоді є, мабуть, Андріївські вечорниці. Адже це так цікаво ворожити на нареченого, кусати калиту, варити вареники і очікувати дива.

Саме тому, 11 грудня 2015 р. в нашому училищі пройшли Андріївські вечорниці.  Вони дозволили нам поринути у веселий вир українських звичаїв, української пісні та українських традицій.



 Акція    « Знати, щоб жити »


1 грудня в нашому навчальному закладі, за сприянням спортивно – оздоровчого комітету, відбулася акція « Знати, щоб жити ». метою даної акції було:
-          поширити інформацію про чуму ХХ століття – СНІД;
-          розповісти усім про необхідні заходи, щоб не заразитися цією страшною хворобою;

-          як поводити себе із людьми, які вже мають цю хворобу.



 Виховний захід   « Пекучий біль мого народу»

В Україні щорічно в четверту суботу листопада відзначається  - День пам'яті жертв Голодомору.  Голодомор 1932-1933 роках, став наслідком організованих заходів керівників УРСР та СРСР, викликав масову загибель сільського населення України і півдня Росії, переважну більшість якого становили українці. На думку сталінського режиму, українське селянство становило серйозну загрозу Радянській владі на території України. Під час голодомору, за офіційними даними, загинули близько 9 мільйонів, а за неофіційними - до 13 мільйонів жителів всієї країни.
Голодомор як геноцид українського народу сталінським режимом у 1932-1933 р. офіційно визнаний урядами України, Австралії, Угорщини, Ватикану, Латвії, Литви, Естонії, Італії, Аргентини, Канади, Грузії, Польщі, США, Іспанії, Перу, Чехії, Колумбії, Андорри, Бразилії, Еквадору, Мексики, Парагваю, Словаччини, Чехії та ін..
Ми не повинні забути, ми не повинні допустити повторення цього жаху. В пам'ять тих, хто загинув у цьому страшному пеклі в училищі силами учнівського самоврядування було підготовлено та проведено виховний захід « Пекучий біль мого народу…»





Трибуна міністра освіти і науки

9 листопада – День державної мови та писемності. Мовне свято відзначає вже 16 річницю. Мовознавці запевняють: солов’їна набуває дедалі більшої популярності, особливо серед молоді. Свідченням того є любов читача до книг українських письменників, музичних гуртів. Рідна мова – це голос народу, невід’ємна частина його душі, – наголошують фахівці. Отож, давайте і ми, шановне учнівське товариство, доведемо усім, що ми справжні патріоти! Давайте спілкуватися лише рідною мовою, співати українських пісень, читати українські книжки, пам’ятати і знати історію свого народу, своєї України.
                                                                                    
Олег Дейнека



Акція   « Збери кришечки для солдата »

Події в сучасній нашій Україні нікого не залишають байдужими. Війна доторкнулася свої чорними крилом до кожного з нас. І хоча над Волинню те саме чисте, мирне небо, не чути вибухів та пострілів, все ж війна постукала і в наші домівки.
Ми пишаємося тими людьми, які надягли військову форму і пішли захищати наше мирне життя. На жаль, серед цих героїв є і вбити, і поранені. Про загиблих ми будемо пам’ятати завжди, їхня пам'ять – вічна. А пораненим треба допомогти обов’язково.
Закликаємо усіх: не будь байдужим, приєднайся до нашої акції, допоможи українським солдатам!

З 1 листопада 2016 року розпочинається акція «Збери кришечки для солдата», адже усі ці кришки із пластикових ємкостей переробляться і підуть на протези пораненим воїнам.



 Тренінг  « Який він справжній лідер ?»


Бути справжнім лідером – це дуже відповідально і креативно. Чи кожен із учнівського активу нашого училища здатен бути дійсно Лідером, людиною за якою підуть інші учні?

Для того, щоб надихнути наш актив, допомогти їм у вирішенні деяких професійних питань 24 жовтня 2015р. пройшов тренінг «Який він справжній лідер?», який допомогла підготувати та провести практичний психолог училища Грищук Н.В.  Тренінг пройшов у творчій атмосфері, усі були активними. Сподіваємось наш учнівський актив стане працювати ще краще.



Презентація проекту « Обірване коріння нашого краю. Тут було село…»


Знати історію свого народу, свого краю – це обов’язок кожного, хто вважає себе громадянином України.
19 жовтня 2015 року відбулася презентація учнівського проекту « Обірване коріння нашого краю. Тут було село…», де була представлена історія села Грива Камінь – Каширського району, яке на початку 50  рр.. ХХ ст. було знищено радянською владою.







Сторінками роботи міністерства інформації


На питання «Що таке патріотизм ?», під час інтернет - опитування, яке пойшло 12 жовтня 2015 р., наші учні дали такі відповіді:

-                                 -     Це справжня любов до Батьківщини;
           -  Патріотизм – це здатність любити свою державу і в економічних негараздах, і в складних політичних умовах…;
               Це коли ти розмовляєш рідної мовою, поважаєш закони своєї держави і робиш усе, щоб вона стала кращою;
-             Справжній патріот – це той, хто за свою батьківщину здатен навіть померти;
-          Патріотизм – це сила українського духу, відданість серця, здатність до боротьби за свою державу.



Привітання з Днем Вчителя
За розум осяйний,
За мудрість й доброту від Бога,
Прославимо в віках -
Звеличимо в піснях –
Високу працю педагога.


Дорогі педагоги!
Вітаємо Вас з вашим професійним святом -  Днем працівників освіти.
Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Від імені усіх ваших учнів бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме педагоги дають надію людству на подальший розвиток!


З повагою учнівський колектив училища





Сторінками роботи міністерства суспільно-корисних справ

З 23 по 30 вересня в нашому училищі тривала акція «Листи на Схід». Слід відзначити, що в ній взяли участь учні усіх груп. «Моральна підтримка завжди потрібна, тому й вирішили оголосити цю акцію, – інформує міністр суспільно – корисних справ Шворак Тамара  – Велику партію листів уже відправили. Вони без конкретних адресатів, але потраплять у військові угрупування, де служать наші земляки, серед них і колишні вихованці нашого училища».

Ми за мир!!!

Саме під таким гаслом  23 вересня 2015 року було проведено флешмоб, який організувало та провело міністерство культури та дозвілля учнівського самоврядування «Патріот». Сподіваємося ми з вами на одній хвилі і ви так само, як і ми прагнемо миру та єдності нашої держави.





Учнівська Рада інформує

17 вересня 2015 р. відбулося засідання Учнівської Ради училища. На розгляд Ради виносилися  актуальні та важливі питання організації діяльності самоврядування. Було обрано заступника Президента з питань роботи міністерств. Розглянуто, обговорено та затверджено плани роботи міністерств учнівського самоврядування.
Вітаємо Шворак Ангеліну з обранням на посаду заступника Президента. Бажаємо активної, творчої, результативної праці!


Сторінками учнівського життя

10 вересня 2015 року відбулися загальноучилищні учнівські збори, де було вирішено ряд важливих питань: обрання членів Учнівської Ради, обговорення та затвердження плану роботи учнівського самоврядування училища на 2015 -2016 н.р.


Початок навчального року та всесвітній день знань

Шановні педагоги,  батьки,  учні!
Дозвольте мені, Президенту учнівського самоврядування  нашого училища, від імені усього учнівського активу привітати усіх з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.
Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
Бажаємо усім  учням на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконані, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті.
Найщиріші слова подяки - педагогам, які щедро діляться своїми знаннями, плекають справжніх патріотів нашої держави. Їх мудрість і великодушність залишається з вихованцями на все життя.
Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожний навчальний заклад , кожну родину!

Зі святом, дорогі друзі! Щасти Вам!
 

Для того, що мати майбутнє, необхідно бути готовим робити щось нове сьогодні.

Найсильніший той, хто має силу керувати самим собою.

Учнівське самоврядування - це шлях до цікавого, самостійного життя.

 
Blogger Templates